HELE DADAŞ

MHP 2013 yılında 9 açık hava toplantılarından biri 22 Haziran 2013  te yapılan Erzurum Açık hava toplantısı idi aynı gün o toplantıya saatler kala bunları yazmışım  Ankara da  · 

HELE DADAŞ

Ne yazmalı, ne yapmalı,
Türkmen beyim yollarda, Anadolu da Erzurum da miting yapacak.
Ah Erzurum ah, Dadaş yurdu, Türk yurdu Erzurum . Şimdi orada olmak vardı.

Öğlen yemeğini çarşıda lavaş arası oltu cağ kebabı ile atlatmak vardı.
Oltu taşı yüzük takıp, duvar dibinde köşede oltu taşı tesbih sallamak, tesbih çekmek vardı.
Offff Açık hava toplantısına daha 7 saat var ne yapalım. En iyisi dadaşları tanıyalım biraz. 

Erzurumlu Naim Hocayı hatırlayalım. Doğunun Başbuğu Yılma Durak'a selam yollayalım. Palandöken eteklerine gidelim. Oradan çarşıya inip etrafı gezelim görelim Atatürk üniversitesine gidip eski arkadaşları arayalım. Dadaşlardan Erzurum halayları dinleyip, onların bar oynamalarını seyredelim.

Aşık Yaşar Reyhani ile Karslı Murat Çobanoğlu'nun atışmaşlarını analım, ikisine de rahmetler dileyelim, Hasan kaleye çıkalım. İbrahim Hakkı hazretlerinin marifetnamesini okuyalım ondan feyz alalım Türkü dinleyelim Erzurum dağlarında kar ile boran olalım.

Raci Alkır'ın rahmetlinin gür sesinden Türkü dinleyelim. Mükerrem Kemertaş Huma kuşunu yükseklerden seslendirsin. Aysun Gültekin ile Narman kazasındaki geline yeniden aşık olalım . Ah Erzurum ah cansın canasın ben yokum ama sen varsın.

Erzurum MHP açık hava toplantısı için orada olan tüm gönüldaşlarıma selamlar söyleyelim ve MHP lideri Türkmen Beyini dinleyelim.

Eh madem orada değiliz ne yapalım artık bizde bu toplantıyı Bengü Türk TV den izleyelim ondan seyredelim zira diğer TV ler hem kör hem nankör.
Türkeş'i Genel Başkan Seçen Delege
Kırmızı nokta
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış
©  Tüm Hakları Saklıdır | tahtapod.com | tahtapod.net | tahtapod.org