Bozkurtlar Anne Şefkati ile Dirilecek!


Bir siyasi partinin amacı nedir? İktidar olmak ve ülkeyi yönetmek. Siyaset halktan karşılık alma yarışıdır. Halka hitap edebilmek gerekiyor. AKP'yi 14 yıldır iktidarda tutan seçmeni hesaba katmadan iktidar hayalleri kuramazsınız. Bunu yazı boyunca aklınızdan çıkartmayın. 

MHP'den ve kullanılamayan potansiyelinden bahsetmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi politikaları ve bulunuduğu konum itibariyle AKP ve CHP ile oy geçirgenliği olan bir parti. AKP seçmeninin hemen hepsi kendisine ''Milliyetçi'' diyor. CHP seçmeninin ise önemli bir kısmı kendini Milliyetçiliğe yatkın hissediyor. MHP, şu anda AKP seçmeninin de CHP seçmeninin de 2.adresi konumunda. Türkiye'de seçmen kitlenin, kaba taslak bir hesap yaparsak yaklaşık %70-80'i aslında aklı başında bir MHP'yi oy verilebilir olarak görüyor. 

Bir AKP'linin asla CHP'ye, bir CHP'linin de asla AKP'ye oy vermeyeceğini göz önünde bulundurduğunuzda mevcut siyasi konjoktüre göre MHP en ideal çıkış yolumuzdur.

Ama... Bize öyle bir MHP lazım ki AKP ve CHP'den yaşanabilecek oy geçisini lehine kullanabilsin. Mevcut MHP bırakın bu oy geçişini lehine kullanmayı kendi seçmeninin oyunu dahi alamıyor.

Bize öyle bir MHP lazım ki ne sağa kaysın ne sola. Bize öyle bir MHP lazım ki üzerine yapışmış bu beceriksiz yaftasını söküp atsın. Silkinsin, ölü toprağını kaldırsın.

Gelelim Sayın Meral Akşener Hanımefendiye. Farklı siyasi oluşumların içinde bulundu, İçişleri bakanlığı yaptı, 80 zamanını yaşadı, kaset iftirası ile siyasetin kirli yüzünü de gördü. Bu yolda yoğrulmuş cabbar bir kadın. Meclisi biraz yakından takip ediyorsanız sivri çıkışlarını bilirsiniz. 'Eli maşalı' tabiri caizse. Konuşmalarında Erol Güngör'den, Mümtaz Turhan'dan atıflar yapıyor. Bizim camianın değerlerine gösterdiği alaka takdire şayan. Katıldığı programlarda, düzenlediği mitinglerde parmak bastığı konular MHP'nin kanayan yarası. Sunduğu çözüm önerileri ise ikna edici ve güven verici. Kullandığı yapıcı, ortak dil hasret kaldığımız cinsten. Halkın dilinden anlayan, her statüden insana hitap edebilecek biri.


Mevcut MHP'nin bir kan değişikliğine, kabuk değişikliğine ihtiyacı olduğu çok bariz. Öyle bir değişim olmalı ki insanların MHP hakkındaki görüşü, yerleşik MHP imajı kökten değişmeli. Bu güvensizlik, bu beceriksizlik algısı yıkılmalı. İnsanlar MHP'yi, MHP insanları anlamalı. MHP'de bu yönde değişim olduğunu halka kabul ettirmeyi bir kadını genel başkan yapmak gibi aslında çok normal ama Türkiye'de cesur ve vurucu sayılacak bir hamle ile başarabilirsiniz.

Meral Akşener'in kadın olması büyük avantaj. Amacım cinsiyetçilik değil ama avantajlarından bahsetmesek de olmaz. Türkiye'de genel itibariyle kadınların siyasi görüşleri erkekler kadar keskin değil. Oy değiştirme potansiyelleri erkeklere göre yüksek. Meral Akşener gibi eli maşalı bir kadın, kadın kitleleri de arkasından sürükleyecektir. Sürüklüyor da. Türkiye'yi karış karış gezerek mitingler yapıyor. Hem de ''Genel Başkan Adayı'' sıfatıyla. Bu sıfatla ardına aldığı rüzgar, gördüğü destek inanılmaz. Böylesi görüldü mü, ben hatırlamıyorum.

Bahçeli ve AKP'nin kirli oyunları Meral Akşener'i halkın gözünde daha da büyütüyor. Halkımız mazlumu, haksızlığa uğrayanı seviyor ve destekliyor. Tayyip Erdoğan, Meral Akşener'in üzerine çeşitli hukuksuzluklarla gidiyor fakat belli ki kendisi geldiği yeri, geliş yolunu unutmuş.

Halktan gördüğü karşılık, küskün yığınların geri dönüş sinyalleri, mevcut seçmene kattığı heyecan ile bizleri aydınlığa götürecek kişi olduğu açık. Bunu bir anne, bir abla edasıyla yapacak olması da cabası.

Meral Akşener adaylık sürecinden sonra aldığı karşılıklarla gösteriyor ki AKP'nin oy deposu olan Merkez Sağ seçmenden de CHP'nin oy deposu olan Ulusalcı seçmenden de büyük ilgi görüyor.

Tüm bunların ışığında yazının başında bahsettiğimiz potansiyeli en iyi değerlendirebilecek kişi benim gözümde Meral Akşener'dir.

Siyaset, halktan karşılık görme yarışı ise bugün en iyi yarışmacı Meral Akşener'dir.

Şu cümle şimdiden kulağınıza aşina olmaya başladı değil mi; ''Meral Akşener gelsin, oyum MHP'ye''.

Türk siyasetine onunla birlikte yeni bir soluk gelecek, inanıyoruz Meral Anne; ''Bozkurtlar Dirilecek!''.

ANANIZIN-KIRONİZMİ
HEP ŞU CAHİL KIRO ALAMANCILAR YÜZÜNDEN!!!
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış