Rüya şehri Annecy..

Annecy, görülmeye değer Avrupa'nın köylerinden birisi. Gitmek için, bir uçak bileti ve bir sırt çantası yeterli ancak kalın giyecekler alınması gerekmektedir. Malum Alplerin eteklerinde bu yer. Fransa'nın Rhone-Alps bölgesinde, Annecy Gölü'nün kuzey ucunca yer alan, şehrin içinden geçen çokça kanal nedeniyle de Fransa'nın Venedik'i olarak anılan şirin, küçük,romantik bir şehir. Kanallar etrafında inşa edilmiş şirin evleri, peynir kokan eski restoranları, darsokakları filmlerde ki eski Avrupa şehirleri gibi.

Cenevre Havalimanına otobüs ile yaklaşık 1 saat uzaklıkta olması ulaşımını da kolaylaştırmaktadır. Cenevre Havalimanından çıktıktan sonra hemen info bürosundan 1 adet otobüs bileti alıp 1 saat sonra rüya yer Annecydesiniz. Garın karşısında Mevlana restauratı görünce şaşırmayın Zira heryerdeyiz…

İsviçreden Fransaya geçerken biraz trafik sıkıntısı yaşansa da yol boyu yeşil ve güzel köylerin arasından geçeceğiniz için umursamıyorsunuz bile.

Yol üzeri köylerden birisi….

Uzun, dar sokaklardan, tarihi binaların etrafında dolaşırken kendinizi Ortaçağ'ın Avrupasının içinde hissediyorsunuz.

Bu sokakların sonunda karşılaştığını manzara ise muhteşem,

İsmi Palais de l'Isle olarak geçen bu eski ortaçağ hapishanesi, kanal ortasında yer alan şu an müze olarak kullanılan bir yapıdır.

Fransa'nın Venediği olarak da adlandırılan Annecy'de gezerek hayaller kurmak gerçekten mühişti. Sizi farklı bir dünyanın kapısını açan bu yerde peynirlerini tatmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Şehri gezerken bir çok küçük dükkanla karşılaşıyorsunuz.

İnsanın içeri girerek hepsini avuçlayası geliyor değil mi?

Annecy, küçük bir yer olması sebebi ile aktivitelerinizin büyük kısmı göl kenarında parkta yayılıp kitap okuyarak ve müzik dinleyerek geçirmeniz gerekiyor. Bu sessiz yer sizin sessizliğinizde birleşince içinize bir yolculuğa çıkmanıza sebep oluyor. Kendinizi dinliyorsunuz… İç sesinizi..

Burada yapılacak aktivitelerden birisi ise, GÖL TURU… Annecy gölü, Avrupa'nın en temiz gölü olarak bilinir.

Değişik seçenekler sunan bot turları arasından birisini seçerek gölü boydan boya gezebilirsiniz.

Kesinlikle gidilip görülmeli…
Rüya şehri Annecy..

'Çocuk gelinler' Yanyana gelmemeli bu iki kelime v...
>>> DEDİLER

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış