ALLAH'TAN KORKUN!

OHALde nerede kaldı masumiyet ya da suçsuzluk karinesi, nerede kaldı maddi manevi varlığını geliştirme hakkı, yaşam hakkı? Kimse beni yargılamayın demiyor insanlar sadece hakkını istiyor adalet istiyor.

​​AKP (Adaleti Katleden Parti) Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli 10 Mayıs 2017 tarihli twitter mesajlarında diyor ki;
"Aktif milletvekilleri ve bakanların arasında ByLock kullanıcısı olduğuyla ilgili elimizde bir bilgi yok. Bilgisi olan varsa, bize versin."
"OHAL'de temel hak ve hürriyetlerin kullanımında en ufak kısıtlamaya gitmedik. OHAL'i terör örgütleriyle mücadele etmek için kullanıyoruz."

Sayın bakanın bu açıklamalarının tam karşılığı kanaatimce insanların aklıyla dalga geçmektir. Birincisi, siyasilerden bylock kullananları tespit etme sorumluluğu olan Emniyet ve MİT kendi emirlerindeyken bu iş sanki sıradan vatandaşın görev ve yetkisindeymiş gibi bize bildirin denmesi tam da buna işaret etmektedir.

İkincisi bu açıklamaya göre siyasiler için tek kriter bylock kullanmaktır. Oysa binlerce memur ihraç edilirken: devletin kanunlarına göre kurulan ve faaliyet gösteren sendika üyeliği (bu sendikanın kendilerine göre milat olarak belirledikleri 17-25 olayından sonra kurulduğunu, birçok yönetici tarafından bu sendikaya üyelik için memurlara baskı yapıldığını, üyelik için teşvik edildiğini de ayrıca belirtmek gerekir); yine devletin izniyle yasalara göre kurulan ve faaliyet gösteren banka hesabı (akp'li birçok belediye ve kuruluşun maaş vb. ödeme yaptığı, hesaplar açtığı, kurumların hesap açması için yönlendirildiği, futbol ligine dahi isim verildiği halde); dershaneye gitmek; okula gitmek; yurtta kalmak; cemaat evlerinde kalmak; toplantılara katılmak; bazı dernek üyeliği; ibadet veya yardım amaçlı para yardımında bulunmak; sözde itirafçı beyanları; soyut iddialardan ibaret ihbar mektupları; akraba ve arkadaşlık ve tabi akpeye muhalif olmak gibi hukuka ve hakkaniyete aykırı ve tamamen keyfi abudik gubudik sözde kriterler bulunmaktadır. Yani iş kendilerine gelince başka vatandaşa gelince başka olup, bunun adı çifte standarttır.

Üçüncüsü hademe, kuaför, baklavacı, börekçi, inşaatçı, memur, mobilyacı, işçi, zabıt katibi, infaz koruma memuru, askeri öğrenci, asker, polis, gazeteci, hâkim, savcı, avukat gibi aklınıza ne gelirse her alana ve toplumun neredeyse tamamına ulaşmış bir yapının her nasılsa siyasilere ve akp'lilere bulaşmamış olduğunu ve erişmediğini iddia etmek hayatın olağan akışına aykırı olduğu gibi gözümüzün önünde yaşananları inkar etmektir.

Dördüncüsü OHALde temel hak ve hürriyetlerin kullanılmasında kısıtlanmaya gidilmediğini iddia etmek en hafif ve kibar deyimle yaşanan gerçekleri ve uygulamaları inkâr etmektir. Anayasaya göre (madde 15/2); OHALde dahi kişinin yaşama hakkına, maddi ve manevi varlığının bütünlüğüne dokunulamaz, kimse din, vicdan, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz ve bunlardan dolayı suçlanamaz, suç ve cezalar geçmişe yürütülemez, suçluluğu mahkeme kararı ile saptanıncaya kadar kimse suçlu sayılamaz.

Oysa siz binlerce vatandaşı, masumu, garibanı sorgusuz sualsiz öğrencilikten, meslekten attınız. Şimdi hem Avrupa'nın hem vatandaşların gözünü boyamak için sözde bir komisyon kuruyorsunuz. Bu da yetmezmiş gibi suçunun ne olduğunu bilmeyen insanlara hayatın hiçbir alanında yaşaması için fırsat vermiyor onları ve ailelerini açlığa, yoksulluğa, kimsesizliğe adeta "medeni ölüme" mahkûm ediyorsunuz, yaşam hakkı tanımıyorsunuz. OHALde nerede kaldı masumiyet ya da suçsuzluk karinesi, nerede kaldı maddi manevi varlığını geliştirme hakkı, yaşam hakkı? Kimse beni yargılamayın demiyor insanlar sadece hakkını istiyor adalet istiyor. Ve her zaman dediğim gibi böyle abudik gubudik sebeplerle insanlara fetöcü işlemi yapacaksanız yıllarca aynı amaca paralel yollardan yürüyenler, ne istedilerse verenler olarak önce kendi hakkınızda işlem yapmakla başlamak zorundasınız aksi takdirde yaptığınız işin hiçbir geçerliliği, meşruluğu yoktur.

Son söz; hadi anladık kuldan utanmıyorsunuz Allah'tan da mı korkmuyorsunuz? Bir şarkıda dediği gibi; yüksünmem yanmaktan nasıl vicdanın rahat kork be Allah'tan…

BİR MEKTUP BİR İLETİ
BUNALIMDAN ÇIKIŞ YOLU
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış